Přeskočit na hlavní obsah

Čokoládový dort ze dvou ingrediencíí

Taky zbožňujete čokoládu a sladké? Já strašně. Není nad odpolední kafíčko s kouskem něčeho sladkého a nejlépe podomácku upečeného. Ale co když doma zrovna nemáme spoustu potravin potřebných k pečení a obchod je příliš daleko, nebo po celodenním lítání na podpadcích už prostě nemáte sílu zajít si do obchodu a pak ještě lítat kolem trouby a sporáku. Přitom v koutku řvou hladové děti, nebo manžel, který chodí od plné špajzky k ledničce se slovy ,,To nemáme nic k jídlu"


Nebo se k vám vnutila nečekaná návštěva a vy nevíte čím ji pohostit?

Potom je tu tento jednoduchý dort ze dvou ingrediencí, které má většina lidí doma v zásobě a pokud ne tak ať si pro ně rozmlsaný manžílek dojde.

Takže co budeme potřebovat:
2 tabulky čokolády (v nouzi ukradneme dětem)
3 vejce (nemáte tak z nouze zkuste sousedy, pokud je neznáte, jedinečná příležitost se seznámit)

Předehřejeme si troubu na 170 stupňů.
Oddělíme si žloutky od bílků a dáme zvlášť do misek, bílky si hodíme do lednice.
Ke žloutkům přidáme nalámané tabulky čokolády. Na sporák si dáme hrnec s vodou, kterou přivedeme k varu. Jakmile voda začne vřít, vložíme nad ni mísu s čokoládou a žloutky. Trošku si stáhneme plamen, aby nám voda jen mírně bublala a za občasného míchání necháme čokoládu rozpustit. Pak ji důkladně promícháme se žloutky. Než se nám čokoláda rozpustí, vyndáme si bílky z lednice a pomocí šlehače je vyšleháme do tuhého sněhu. Rozpuštěnou čokoládu necháme trochu vychladnout, ne tak aby nám zase ztuhla. Poté ji zapracujeme opatrně k bílkům. Poté těstem naplníme dortovou formu a vložíme do rozehřáté trouby a pečeme asi 30 minut.

Přeji dobrou chuť.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Beauty adventní kalendáře

Při včerejším pozorování třepotajícího se plamínku na první zapálené adventní svíčce, jsem si vzpomněla, jaké to bylo, když jsem si v dětství vyloupávala čokoládu z adventního kalendáře a trošku se mi zastesklo po těch bezstarostných časech. Čokoláda je super!!! Ale dnes už jsem velká holka a co si budeme povídat ten čtvereček čokolády už přece jenom není to pravé.

Když jsem asi před dvěma lety viděla poprvé beauty adventní kalendář, byla jsem fascinována. Připadala jsem si zase jako malá holka ve vánoční pohádce. Tyto kalendáře mě fascinují dodnes a jejich nabídka je rok od roku bohatší.

Tady nabízím pro inspiraci výčet alespoň několika z nich. Snad někoho z Vás uchvátí tak jako mě.

Nyx:
V tomto skvělém adventním kalendáři najdete nejenom krémové rtěnky, rozjasňovač, oční stíny, ale také spoustu další dekorativní kosmetiky. Obsahuje celkem 24 okýnek. Cena 1299 Kč.


Clarins: Pokud máte rádi kosmetiku clarins, tento adventní kalendář Vás určitě potěší. Obsahuje pečující krémy, odličovače …

Zajímavé adventní kalendáře

Blíží se nám advent a Mikuláš. K adventu pro mě neodmyslitelně patří adventní kalendář. Já jako malá zbožňovala vylupování malých čokoládiček z okýnek a vždy jsem měla co dělat, abych je nevyloupala všechny.

V dnešní době však kromě klasických čokoládových adventních kalendářů, najdeme i různé netradiční. Zdá se, že kalendáře už nejsou pouze záležitostí malých dětí, ale potěší i dospělé. Takže pokud nevíte co nadělit svým blízkým na Mikuláše, tady je malá inspirace:

Mixit:
Skvělý nápad na adventní kalendář dostala firma mixit. Tento kalendář udělá radost všem milovníků zdravé výživy. Najdete v něm jak kaše do kapsy, tak musli, těšit se však můžete i na mrazem sušené ovoce a výborné mixitky. Cena: 749 Kč.


Lush: Na Lush jsem tady nejednou pěla ódy. Jde o značku přírodní, ručně vyráběné kosmetiky, která netestuje na zvířatech, je vegetariánská, v některých případech dokonce veganská. Jejich produkty vždy nádherně voní. Letos pro Vás přichystali dvanáctidenní adventní kalendář plný voňavých…

Jaro se značkou balea

Venku to začíná vypadat nadějně nemyslíte? Třeba se konečně dočkáme teplejších dnů. Nevím, jak vy, ale já už se jich nemůžu dočkat. Zima mě už začíná nudit a jen s očekáváním vyhlížím první paprsky, které konečně vytáhnou ze zmrzlé země krokusy a sněženky. Hned ten svět bude vypadat trochu veseleji.

K jaru patří i kosmetika se svými jarními novinkami a vůněmi, které ten krásný pocit umocní. Už dávno jsem si zamilovala značku balea. Má úžasné, voňavé sprcháče, tělová mléka a pěny, které mi dělají společnost skoro každý den. Miluji tu pestrost vůní, které nabízejí. A s čím přichází balea na jaro?

Tyhle novinky jsou zatím dostupné v Německu, je možné, že k nám se dostanou s menším zpožděním.Broskvový sprchový gel a tělové mléko.
Úžasná cestovní sada, gel na ruce a krém. Gel  má  navíc úžasnou vychytávku a to ouško, které se dá přidělat na tašku nebo třeba batoh, na festivaly naprosto ideální. Gel na ruce se prodává i v dalších dvou provedeních, takže si ten svůj najde určitě každý.  Spr…